Leden 2011

Maybelle Vans

23. ledna 2011 v 19:35 | Amethysta |  Maybelle Vans

Maybelle Jullianna Vans
Význam jména: Maybelle znamená "roztomilá".Její druhé jméno znamená "mladá".

Barva vlasů: Platinová blond, rovné
Barva očí: Safírově modrá, mění se na šeříkově fialovou
Barva pleti: Porcelánová
Původ: Matka, zamlada Chelsea Anette Lewis, nyní Chelsea Vans pochází z Washingtonu DC, otec Thomas Vans se narodil v Nevadě.
Znamení zvěrokruhu: Vodnář

Maybelle je druhá hlavní hrdinka příběhu.
Je jí osmnáct let a předtím, než se svou nejlepší kamarádkou Eleni utekly z domu, studovala stejně jako ona na Akademii Mezidnárodního Studia, Prezentace a Výtvarného umění v Las Vegas. Po útěku, se u ní začnou projevovat zvláštní příznaky, náhlá krvácení a také ztráta paměti a masochismus. Maybelle se narodila 14. února 1993 na Valentýna. Jejím snem bylo stát se fotografkou.
Jejím oblíbeným jídlem je středně propečený steak a hranolky, což udivuje její nejlepší přátele.
Nejraději popíjí Metaxu.
Má jistou slabost pro dojáky a romantické komedie, seriály nesleduje, jelikož jí přijdou stupidní.
V hudbě má Maybelle ráda téměř cokoliv, co je tvrdé, rychlé a dá se na to tančit.


Rodina: Matka Chelsea Vansová pochází z Washingtonu DC, kde momentálně žijí Chelseini rodiče a dva sourozenci: sestra Monica a bratr Peter.
Otec Thomas Vans pochází z Nevady. Oba rodiče pracují jako malíři na volné noze.
Sourozence Maybelle nemá, I když má tři sestřenice a dva bratrance.


Ideální vzhled: Elisha Cuthbert

Kapitola první - ukázka z knihy

10. ledna 2011 v 21:50 | Amethysta |  Amethysta
První kapitola - ukázka z chystané knihy.

Kapitola 1.
Las Vegas, Nevada,
současnost
Byl zrovna neobvykle teplý říjnový den, pondělí 13. Seděla jsem na betonové lavičce ve stínu pod stromy na dvoře střední školy Akademie Mezinárodního Studia, Prezentace a Výtvarného umění v Las Vegas a povídala si s kámoškama. Moje nejlepší kámoška May právě rozebírala milostný život naší úhlavní nepřítelkyně Christelle Sulleyové. Pěkně dlouho se zastavila u tématu počtu jejích ex-přítelů, a za slova, která přitom padla, by se nemusel stydět ani dlaždič.
Aby bylo jasno, tahle škola, zkráceně AMSPVU a pro studenty Amska, je jednou z nejprestižnějších výtvarných škol v USA a je plná rozmazlených studentíků z rodin, které si studium na kampusu této kategorie mohou dovolit. Jsou to všichni Barbínky a Kenové, do jednoho praví od Mattela, teda až na nás tři, nejlepší kamarádky. Na Akademii vždycky platilo za to, že Eleni Shatterová, Maybelle Vansová a Trish Scarfová jsou out, a nemůžou si dovolit koupit si z fleku Bentleyho nebo Porsche. Já, May a Trish jsme byly v předposledním ročníku a už jsme se upřímně nemohly dočkat, až odtamtud vypadneme. Dostaly jsme se na tuhle školu spíš náhodou, a to proto, že Mayin otec je vzdálený bratranec ředitele Longa. Dohodl se s ním, že May bude na Amsku chodit za přátelskou cenu. Když to pan Vans sdělil své dceři, neskákala radostí, jak očekával, ale dupla si, že jestli půjde na školu, která námi byla mimochodem nazývána domeček pro panenky, tak jedině se mnou a Trish. Thomas Vans si poraženecky povzdechl, ale jako obvykle s mírně, ale opravdu mírně rozmazlenou dcerunkou nic neudělal. Šel za Longem a doslova vyžebral místo pro všechny tři. A tak jsme si sbalily věci do školy a 1.září šup rovnýma nohama do hrobu. Kampus je sice rozlehlý a krásný,škola na vysoké úrovni, takže jsme moc dlouho neváhaly, jenže to jsme ještě nevěděly, na jaké úrovni je tam inteligence ostatních studentů a studentek.
No, bylo tedy pondělí, zrovna jsme byly po obědě a připravovaly jsme se na šestou hodinu, což byl náš velmi, velmi neoblíbený předmět, informatika.
Zrovna jsem přemýšlela o nedodělaném úkolu, když mě z úvah vytrhla May.
,,Jo a víš už Eleni, že ta kráva Sulleyová se včera vyspala s Chacem přímo v kabinetu? Myslím, že někdo by to měl nahlásit na vedení." řekla a upřela na mě safírově modré oči, ve kterých se zračilo znechucení a pobavení.
Carlton Chace je náš učitel estetiky. Je mladý, blond a většině Barbies na škole přijde k sežrání. Já na něm teda nevidím nic, co bych toužila sníst, ale asi je to věc názoru. Každopádně mi přišla představa učitele, který si to ve vyučování rozdává se svojí studentkou, neuvěřitelně absurdní.
,,Fakt?"zamračila jsem se nedůvěřivě. ,,A máme důkazy?"mrkla jsem přes pramen vlasů na Trish. Usmála se a pohodila tmavou hřívou.
Trish je černoška, její rodiče se přistěhovali z Keni. Je strašně hezká, trochu potřeštěná a oplývá zdánlivě neutuchající energií. Já jsem po mámě napůl Italka a s mojí snědou pletí docela zapadám mezi obyvatele sluncem prozářeného Las Vegas. May je čistokrevná Američanka, narodila se v Seattlu, je platinově blonďatá a až nezdravě bledá, i když jí bledá pleť rozhodně sluší. Trish zamávala černočernými řasami a odpověděla svým nezaměnitelným protáhlým přízvukem, který většině kluků přijde hrozně sexy.
,,Mááme. Franziiie Douglasová je natočila. Blackbeerrym. Což mi připomínáá…"protáhla a zalovila v kapse svých nových, světle modrých džínových kraťásků značky Calvin Klein a vytáhla na světlo Boží svůj nový mobil.
,,Blackberry jsou nejlepší."prohlásila sebevědomým tónem, kterému s May říkáme přesvědčovací a zamžourala na obrazovku. Natáhla jsem se k ní a dlaní udělala clonu, aby si mohla přečíst zprávy. Obdařila mě za to sněhově bílým úsměvem.
,,Kdo píše?" Zeptala se jí May a upírala pohled na obrazovku.
Trish roztála a zachichotala se.
,,Jazz. No víte který, ten blonďák z kvarty. Je naprosto úžasný, ne jako ti šampónci typu Justin Bieber a Chace Crawford, tenhle vypadá přesně jako Alex Pettyfer. Mmmm."
Nevšimla jsem si, že by v kvartě byl nějaký kluk podobný tomu nádhernému, dokonalému blonďákovi, ale mlčela jsem. May měla nejspíš stejný názor jako já, protože hned jakmile Trish přilepila svůj půvabný pohled k obrazovce (a nehty ke klávesnici) a začala horlivě textovat se svým novým objevem, se na mě skepticky zašklebila a pak obrátila oči v sloup. Pak se zahleděla někam za mě, obočí ji vyletělo nahoru a naznačila mi, abych se otočila. Já to samozřejmě udělala, ačkoliv mi nejdříve nedošlo, na co tak zajímavého se mám podívat. Zvědavost je svině.
,,Á, heleme se, není tohle náhodou ten tvůj Pettyfer?" Šťouchla May do Trish, které se překvapením rozšířily zorničky. Zvedla hlavu a začala se zuřivě rozhlížet kolem sebe.
,,Kde, kde?"
May ukázala směrem ke vchodu. Zamžouraly jsme a opravdu, blonďatý hezounek, který ale rozhodně nebyl ani z poloviny tak hezký, jako je Alex, s blond krasavicí kolem krku a iPhonem v ruce spěchal k protější budově, odepisoval Trish a hned vzápětí strčil dost nechutným způsobem blondýně jazyk do krku. Popsala bych to výrazem ,automatka'. Trish chvíli nic neříkala, což bylo jevem nám pilným (ha, ha) studentkám známým jako klid před bouří, pak se naježila jako kočka, vyskočila na nohy a začala si to rázovat k ,,Jazzovi". Ani jsem se mu nedivila, že když si jí všiml, pustil překvapenou blondýnu a začal couvat zpátky ke vchodu, ze kterého právě vyšel. Z Trish někdy opravdu jde strach, to vám povím.
,,A jéje."povzdychla jsem si a bezradně rozhodila ruce. ,,Co teď?" May se mrkla na svoje hodinky a pokrčila rameny.
,,Za pět minut nám začíná IVT a já musím ještě na záchod, takže padáme."popadly jsme naše a Trishinu tašku a pádily k záchodům. Zaúpěla jsem, protože před kabinkami stálo asi pět primánek. May se nad tím nepozastavovala, sjela mě povýšeným pohledem a normálně je předběhla. Už jsem vám řekla, že se občas chová jako pěkná mrcha? A že mně to v případech jako byl tenhle nijak netrápí?
I tak jsem ale hodila omluvným pohledem po primánkách, které se netvářily zrovna přátelsky a proklouzla za May na záchody. Zůstala jsem stát u umyvadel a vytáhla lesk na rty. Maybelle se na mě usmála skrz svoje dokonale rovné blond vlasy a vklouzla do jedné kabinky, kupodivu prázdné.
Nezamkla za sebou, samozřejmě. Počítala s tím, že každou primánku od jejích dveří vyhodím. No jasně. Jak jinak.
Potírala jsem si rty leskem s třešňovou příchutí a čekala. Trvalo jí to dlouho, hodně dlouho.
,,Jéžiši, May, pohni si." Řekla jsem směrem k jejím dveřím.
Náhle se z kabinky ozvalo děsivé zavřísknutí.
To mě nehorázně vyděsilo, obzvlášť potom, co se celá řada kabinek otřásla, jako by zevnitř do dveří narazilo něco hodně, hodně těžkého. Upustila jsem lesk a polovina jeho náplně skončila nadobro v odpadní rouře. Sakra práce, byl to Maybelline. Primánky samozřejmě zaječely a daly se na útěk. Hromadně vyběhly na chodbu a studenti spěchající na hodinu se za nimi zvědavě podívali. Bylo mi jasné, že za chvíli sem nakráčí půlka školy s ředitelem a to jsem nemohla dopustit. Zašmátrala jsem po klice a nahmatala těžký mosazný klíč. Zabouchla jsem a zamkla dveře a otočila jsem se ke kabinkám. Chvíli jsem zaváhala a pak jsem se lehce zmateně zeptala: ,,May? Stalo se něco?"
Nic. Chvíli bylo ticho. Byla jsem naprosto mimo a vůbec nic jsem nechápala. Projel mnou osten strachu.
,,May?" Zkusila jsem to znova. Z kabinky se ozvalo tiché zasténání.
,,Eleni?" Její hlas bylo sotva slyšitelnější než šepot a měl podivně bublavý podtón. Z tónu jejího hlasu jsem poznala, že buď zvrací a nebo má hlasivky plné vody. Ani jedna z těch možností se mi nijak nezamlouvala. Ale hlavně,že se neutopila v záchodové míse…I když, strkat tam hlavu asi není o moc příjemnější…Radši nemyslet.
,,May, copak se stalo?"
Moje nejlepší kámoška se chrčivě nadechla. Já jsem náhle ucítila ve vzduchu povědomý pach. Pach kovových trubek. Nemohla jsem si vzpomenout, co tenhle hnusný zápach způsobuje. Ale měla jsem zlověstný pocit, že čistič na toalety to nebude.
,,Jdi pryč Eleni…" ten hlas jsem vůbec nepoznávala. Maybelle zněla jako mrtvola. Doslova. Měla jsem sto chutí ji poslechnout, vyběhnout ven a utéct do třídy. Ale nemohla jsem ji tam nechat.
,,Ani náhodou. Otevři May a hned."
Měla jsem silný pocit, že mě už už poslechne, a v tu chvíli se rozdrnčel zvonek. Skoro ve stejnou chvíli zalomcovala klika dveří. Naštvaně jsem zavrčela: ,,Jsme mimo provoz. Běžte na kluky."
Zpoza dveří se ozval tlumený smích: ,,Eleni odemkni, to jsem já." Znělo to jako Trish.
Odemkla jsem a pustila ji dovnitř. Prosmýkla se kolem mě s ladností kočky a já jsem si všimla, že nemá zkřivený ani vlásek. Jako by zrovna nefackovala o dvacet centimetrů vyššího kluka, který navíc, mám ten dojem, hraje v místním ragbyovém týmu. Ježíšikriste. Podmračeně se rozhlédla a pokrčila rameny, přičemž se jí roztančily její drobounké černé kudrlinky.
,,Proč se tu vůbec zamykáte?"
,,May je uvnitř." Odpověděla jsem
,,No a to má být jako důvod se zamknout na školních záchodcích? Budeme mít průšvih a…počkat, co to tady tak divně páchne?" Nakrčila nos a vypadala při tom doslova jako králíček. Čokoládově hnědý králíček. Velikonoční.
,,May se něco stalo," vysvětlila jsem jí a pokrčila jsem rameny,"zamkla se a nechce mi říct, co jí je. Chrčí a bouchá do dveří. A taky dost děsivě zaječela."
Trish naznačila prstem kroužek kolem spánku a tázavě zvedla jedno obočí. Zamračila jsem se na ni a ona se usmála. Když ale uviděla můj výraz a došlo jí, že si nedělám srandu, úsměv na tváři jí ztuhl. Ukázala na kabinky a já jí naznačila, ve které je May. Než jsem ji stihla zarazit, napochodovala ke dveřím, zalomcovala klikou, a když to nešlo, zabušila na dveře a přikázala: ,,Otevři May a hned."
,,Prosím Trish….jdi pryč…" May šeptala a bylo poznat, že brečí. Podívala jsem se na Trish a ta jenom pokrčila rameny.
,,May, jestli nám neotevřeš, nezjistíme co se stalo a nemůžeme ti pomoct."zkusila jsem to. Zase bylo ticho a pak se Maybelle ozvala. ,,Dobře, dobře. Tak já otevřu. A-ale může tady být jenom Eleni. Prosím…" hlas ji vynechal.
Trish už otevírala pusu na protest, ale pak jen pusou naznačila slovo "paranoidní" a kývla. Popadla svoji tašku, kterou jsem celou dobu nesla přes rameno, odemkla a hodila po mě významným pohledem.
,,Omluvím vás z IVT. Dejme tomu že…May musela k zubaři a ty jsi šla starat o svoji těžce nemocnou bábi."
,,Trish, moje babička je zdravá jako řípa a navíc bydlí v Maratee. A každí tady to ví." Blýskla po mě zářivým stowattovým úsměvem. ,,Však já vím. Zatím."
Odešla a já za ní okamžitě zamkla. Potom jsem zamračeně zalomcovala klikou od Mayiny kabinky. Kovový pach ještě zesílil. Zatočila se mi z něj hlava.
,,May otevři už, Trish už je pryč."
,,Opravdu?"slaboučký hlas mojí kamarádky zněl vystrašeně a nejistě, zároveň jsem v něm ale zaregistrovala i cosi temného. To mě dorazilo.
,,Lhala jsem ti snad někdy?" Zašeptala jsem ublíženě.
,,N-ne. Eleni, já….Nevím co se to se mnou děje…Já…."
Došla mi trpělivost. ,,Co?"
,,T-Teče mi krev."
Na malou chvíli mě napadlo, že May prostě jen dostala, no, krámy. Jasně, byla to hloupost, proč by kvůli tomu takhle vyváděla, že. Zároveň jsem si uvědomila, že ten podivný kovový pach co celou dobu cítím je krev. Zatraceně, co se to tady děje? Pomyslela jsem si.
,,Tak teda otevři a já se na to podívám, May. Odemkni."
Ozvalo se cvaknutí zámku a tiché varování: ,,Nelekni se El."
Chvíli jsem zaváhala, ale pak jsem se nadechla a otevřela. Hned jsem toho zalitovala..

Tapety

9. ledna 2011 v 13:10 | Amethysta |  Wallpapers
Tady najdete pát tapet na pc, ať už ode mně, nebo od někoho z mých přátel...Snad se vám budou libít :).Moje tapety - Amethysta


Cache - The Crow (Vrána)


Eleni + Cache - Dance In the Dark (Tanec ve Tmě)


Eleni + Jeff - Love or Hate (Láska, nebo Nenávist)


Eleni + Cache - Shattered (Roztříštění)Děkuji Sabrina Cichy za nádherné obrázky, které jsem použila na Eleni.

Bonusy

9. ledna 2011 v 13:05 | Amethysta |  Extras
Tady najdete nějaké tapety, obrázky a písničky k mým knihám.

Ametysta


Kontakt

9. ledna 2011 v 12:59 | Amethysta |  Contact
E-mail: amethystaseries@seznam.cz

Mobile: +420732446693

Web: http://wolfsdream.blog.cz

Deviantart účet: http://ladyvivianne.deviantart.com


Facebook účet: Amethysta Fan-site

Skype: maya.ellen


Kontaktujte mě prosím, pokud máte jakékoliv otázky, týkající se mně, mých knih a mé tvorby.

Apply

9. ledna 2011 v 12:54 | Amethysta |  Apply
If you want to be my affilate, please, just left a comment here, under this journal. I make affilate with anyone, no rules there. Just I wish to have my icon (under the menu) on your site. Thank you.


Elite affilates:

Eleni Shatter

9. ledna 2011 v 12:34 | Amethysta |  Eleni Shatter
Eleni Catharine Shatter
Význam jména: Eleni je jméno řeckého původu a znamená "světlo".Její příjmení je anglické slovo
"shatter" a znamená střep.

Barva vlasů: Mahagonově hnědočervená
Barva očí: Mechově zelená
Barva pleti: Olivová
Původ: Matka, zamlada Vittoria Albertina, nyní Vittoria Shatter je Italka, otec Jeroen Shatter je Ir.
Znamení Zvěrokruhu: Rak

Eleni je hlavní hrdinkou příběhu.
Je jí sedmnáct let a předtím, než se svou nejlepší kamarádkou Maybelle utekly z domu, studovala na Akademii Mezinárodního Studia, Prezentace a Výtvarného umění v Las Vegas. Poté dostala práci v klubu Fulmination of Passion jako servírka. Eleni se narodila 25. června 1994. Jejím snem je přestěhovat se do Itálie.


Eleni je přátelská, milá a jen tak něco ji nerozhodí. Pod roztomilou slupkou se ale skrývá drzá dračice se smyslem pro humor, která si umí stát za svým a nedá se zastrašit. Nedovolí, aby někdo ubližoval jejím blízkým. Jako správná Račice dá hlavně na svoje city a často se kvůli nim dostane do trapných situací.

Jejím oblíbeným jídlem je řecký salát.
Nejraději pije colu nebo nealkoholické Mojito.
Jejím nejoblíbenějším filmem je Pýcha a předsudek, ze seriálů má nejraději Skins, Misfits a Dr.House. Její slabostí jsou Anime seriály.
V hudbě je Eleni nenáročná, má ráda všechno až na Hip Hop a Rap, ale taky je dokáže poslouchat. Nejraději má Rihannu a The Pretty Reckless.


Rodina: Matka Vittoria Shatterová, původně Albertina pochází z Itálie, z městečka Maratea v provincii Potenza. Pracuje jako designérka interiérů. Eleni s matkou nemá zrovna přátelský vztah, protože jí vyčítá, že se o ni příliš nezajímá.
Otec Jeroen Shatter pochází z Irska, momentálně pracuje jako cestovatel a dokumentarista. S Vittorií se rozvedli a o své dcery se nezajímá.

Sestra Eclipse je o dva roky mladší než Eleni a vychází spolu skvěle. Ačkoliv Eleni občas štvou Eclipsiny sarkastické poznámky (což je jedna z věcí, kterou mají společnou), drží při sobě a nikdy se nezrazují. Mají na spoustu věcí stejný názor.
Babička Elisabetta Albertina je jediným žijícím prarodičem Eleni a žije v Maratee. S Eleni i Eclipse má báječný vztah, bohužel se spolu ale příliš často nevídají.


Ideální vzhled: Lucy Hale


Ametysta

9. ledna 2011 v 10:53 | B.V. Zelinková |  Amethysta

Rovnováhu mezi dobrem a zlem odpradávna udržuje 14 magických krystalů hluboko v zemi - sedm zlých a sedm
dobrých. Každý krystal je úzce spojen s jedním člověkem na povrchu - strážcem, který, o svém poslání nic netuše, dává kameni část své životodárné síly, aury. Jednoho dne ale lidská chamtivost tuto rovnováhu poruší - v jednom z afrických nalezišť dělníci vykopou jeden z krystalů zla, ametyst a pošlou jej na zpracování pro šperky.

Ve stejné chvíli na druhém konci světa, ve slunném Las Vegas řeší dvě nejlepší kamarádky, sedmnáctiletá Eleni
Shatterová a osmnáctiletá Maybelle Vansová, běžné problémy normálních puberťaček. Náhle se jim ale zhroutí celý svět - May začínájí nepředvídatelně téct proudy krve, barva jejích očí se mění na fialovou a projevují se u ní násilnické sklony. Poté co obě přítelkyně utečou z domu, najdou útočiště ve strip baru Fulmination of Passion. Eleni musí řešit problémy nejen se svou nejlepší kamarádkou, která se proměňuje v monstrum ubližující všemu, na co přijde, ale i se svým komplikovaným milostným životem. O její přízeň se ucházejí totiž hned dva krásní obdivovatelé. A jeden z nich skrývá nebezpečné tajemství...
Autorka

9. ledna 2011 v 10:09 | Amethysta |  About author
Pár slov o mě :)

Autorkou knihy Amethysta jsem já, Bára Zelinková, na internetu lépe známá jako "lady" Vivianne Telemnar. Můžete mi říkat Vivi, nebo jenom Vi, mám to radši než moje opravdové jméno.

Narodila jsem se 27. června 1996 v České Republice, přesněji v Českém Těšíně.

Studuji gymnázium v Českém Těšíně, nyní jsem ve třídě Kvinta A.

Mám ráda kreslení, psaní a čtení, mé přátele (kteří jsou pro mě největší oporou a mojí druhou rodinou - děkuji), rodinu, blogování, přírodu, fantasy a magii.

Popsala bych sama sebe jako relativně malou, vypadám mladší než jsem, bláznivou a občas citlivou a přátelskou vlčici :).

Mé nejoblíbenější zvířata jsou vlci a taky zbožňuji kočky. Doma mám rybičky a kočičku Kebi.

Mými oblíbenými filmy jsou Pán Prstenů a Letopisy Narnie.

Mými oblíbenými seriály jsou anime seriály (hlavně Fairy Tail), Skins, Misfits a Teorie Velkého Třesku. Bazinga!

Mám moc ráda rýži a těstoviny. Jsem tak napůl vegetariánkou, nejím vepřové nebo hovězí maso.

Mým oblíbeným nápojem je čaj, hlavně černý čaj. Mým favoritem je Earl Grey, protože miluji vůni bergamotu. Taky mám slabost pro Pepsi colu a jiné coly.

Jsem právoplatnou kněžkou náboženství Wicca.

Mými největšími sny je mít čtyři kočky (nebo více) a publikovat mou vlastní knihu. Vím, že jsem příliš mladá, na to abych vydala vlastní knihu, ale stále doufám:).

Chtěla bych jednou být architektkou nebo kreslit obálky knih a ilustrovat je. Psaní knih se chci věnovat jako koníček.