Kapitola první - ukázka z knihy

10. ledna 2011 v 21:50 | Amethysta |  Amethysta
První kapitola - ukázka z chystané knihy.

Kapitola 1.
Las Vegas, Nevada,
současnost
Byl zrovna neobvykle teplý říjnový den, pondělí 13. Seděla jsem na betonové lavičce ve stínu pod stromy na dvoře střední školy Akademie Mezinárodního Studia, Prezentace a Výtvarného umění v Las Vegas a povídala si s kámoškama. Moje nejlepší kámoška May právě rozebírala milostný život naší úhlavní nepřítelkyně Christelle Sulleyové. Pěkně dlouho se zastavila u tématu počtu jejích ex-přítelů, a za slova, která přitom padla, by se nemusel stydět ani dlaždič.
Aby bylo jasno, tahle škola, zkráceně AMSPVU a pro studenty Amska, je jednou z nejprestižnějších výtvarných škol v USA a je plná rozmazlených studentíků z rodin, které si studium na kampusu této kategorie mohou dovolit. Jsou to všichni Barbínky a Kenové, do jednoho praví od Mattela, teda až na nás tři, nejlepší kamarádky. Na Akademii vždycky platilo za to, že Eleni Shatterová, Maybelle Vansová a Trish Scarfová jsou out, a nemůžou si dovolit koupit si z fleku Bentleyho nebo Porsche. Já, May a Trish jsme byly v předposledním ročníku a už jsme se upřímně nemohly dočkat, až odtamtud vypadneme. Dostaly jsme se na tuhle školu spíš náhodou, a to proto, že Mayin otec je vzdálený bratranec ředitele Longa. Dohodl se s ním, že May bude na Amsku chodit za přátelskou cenu. Když to pan Vans sdělil své dceři, neskákala radostí, jak očekával, ale dupla si, že jestli půjde na školu, která námi byla mimochodem nazývána domeček pro panenky, tak jedině se mnou a Trish. Thomas Vans si poraženecky povzdechl, ale jako obvykle s mírně, ale opravdu mírně rozmazlenou dcerunkou nic neudělal. Šel za Longem a doslova vyžebral místo pro všechny tři. A tak jsme si sbalily věci do školy a 1.září šup rovnýma nohama do hrobu. Kampus je sice rozlehlý a krásný,škola na vysoké úrovni, takže jsme moc dlouho neváhaly, jenže to jsme ještě nevěděly, na jaké úrovni je tam inteligence ostatních studentů a studentek.
No, bylo tedy pondělí, zrovna jsme byly po obědě a připravovaly jsme se na šestou hodinu, což byl náš velmi, velmi neoblíbený předmět, informatika.
Zrovna jsem přemýšlela o nedodělaném úkolu, když mě z úvah vytrhla May.
,,Jo a víš už Eleni, že ta kráva Sulleyová se včera vyspala s Chacem přímo v kabinetu? Myslím, že někdo by to měl nahlásit na vedení." řekla a upřela na mě safírově modré oči, ve kterých se zračilo znechucení a pobavení.
Carlton Chace je náš učitel estetiky. Je mladý, blond a většině Barbies na škole přijde k sežrání. Já na něm teda nevidím nic, co bych toužila sníst, ale asi je to věc názoru. Každopádně mi přišla představa učitele, který si to ve vyučování rozdává se svojí studentkou, neuvěřitelně absurdní.
,,Fakt?"zamračila jsem se nedůvěřivě. ,,A máme důkazy?"mrkla jsem přes pramen vlasů na Trish. Usmála se a pohodila tmavou hřívou.
Trish je černoška, její rodiče se přistěhovali z Keni. Je strašně hezká, trochu potřeštěná a oplývá zdánlivě neutuchající energií. Já jsem po mámě napůl Italka a s mojí snědou pletí docela zapadám mezi obyvatele sluncem prozářeného Las Vegas. May je čistokrevná Američanka, narodila se v Seattlu, je platinově blonďatá a až nezdravě bledá, i když jí bledá pleť rozhodně sluší. Trish zamávala černočernými řasami a odpověděla svým nezaměnitelným protáhlým přízvukem, který většině kluků přijde hrozně sexy.
,,Mááme. Franziiie Douglasová je natočila. Blackbeerrym. Což mi připomínáá…"protáhla a zalovila v kapse svých nových, světle modrých džínových kraťásků značky Calvin Klein a vytáhla na světlo Boží svůj nový mobil.
,,Blackberry jsou nejlepší."prohlásila sebevědomým tónem, kterému s May říkáme přesvědčovací a zamžourala na obrazovku. Natáhla jsem se k ní a dlaní udělala clonu, aby si mohla přečíst zprávy. Obdařila mě za to sněhově bílým úsměvem.
,,Kdo píše?" Zeptala se jí May a upírala pohled na obrazovku.
Trish roztála a zachichotala se.
,,Jazz. No víte který, ten blonďák z kvarty. Je naprosto úžasný, ne jako ti šampónci typu Justin Bieber a Chace Crawford, tenhle vypadá přesně jako Alex Pettyfer. Mmmm."
Nevšimla jsem si, že by v kvartě byl nějaký kluk podobný tomu nádhernému, dokonalému blonďákovi, ale mlčela jsem. May měla nejspíš stejný názor jako já, protože hned jakmile Trish přilepila svůj půvabný pohled k obrazovce (a nehty ke klávesnici) a začala horlivě textovat se svým novým objevem, se na mě skepticky zašklebila a pak obrátila oči v sloup. Pak se zahleděla někam za mě, obočí ji vyletělo nahoru a naznačila mi, abych se otočila. Já to samozřejmě udělala, ačkoliv mi nejdříve nedošlo, na co tak zajímavého se mám podívat. Zvědavost je svině.
,,Á, heleme se, není tohle náhodou ten tvůj Pettyfer?" Šťouchla May do Trish, které se překvapením rozšířily zorničky. Zvedla hlavu a začala se zuřivě rozhlížet kolem sebe.
,,Kde, kde?"
May ukázala směrem ke vchodu. Zamžouraly jsme a opravdu, blonďatý hezounek, který ale rozhodně nebyl ani z poloviny tak hezký, jako je Alex, s blond krasavicí kolem krku a iPhonem v ruce spěchal k protější budově, odepisoval Trish a hned vzápětí strčil dost nechutným způsobem blondýně jazyk do krku. Popsala bych to výrazem ,automatka'. Trish chvíli nic neříkala, což bylo jevem nám pilným (ha, ha) studentkám známým jako klid před bouří, pak se naježila jako kočka, vyskočila na nohy a začala si to rázovat k ,,Jazzovi". Ani jsem se mu nedivila, že když si jí všiml, pustil překvapenou blondýnu a začal couvat zpátky ke vchodu, ze kterého právě vyšel. Z Trish někdy opravdu jde strach, to vám povím.
,,A jéje."povzdychla jsem si a bezradně rozhodila ruce. ,,Co teď?" May se mrkla na svoje hodinky a pokrčila rameny.
,,Za pět minut nám začíná IVT a já musím ještě na záchod, takže padáme."popadly jsme naše a Trishinu tašku a pádily k záchodům. Zaúpěla jsem, protože před kabinkami stálo asi pět primánek. May se nad tím nepozastavovala, sjela mě povýšeným pohledem a normálně je předběhla. Už jsem vám řekla, že se občas chová jako pěkná mrcha? A že mně to v případech jako byl tenhle nijak netrápí?
I tak jsem ale hodila omluvným pohledem po primánkách, které se netvářily zrovna přátelsky a proklouzla za May na záchody. Zůstala jsem stát u umyvadel a vytáhla lesk na rty. Maybelle se na mě usmála skrz svoje dokonale rovné blond vlasy a vklouzla do jedné kabinky, kupodivu prázdné.
Nezamkla za sebou, samozřejmě. Počítala s tím, že každou primánku od jejích dveří vyhodím. No jasně. Jak jinak.
Potírala jsem si rty leskem s třešňovou příchutí a čekala. Trvalo jí to dlouho, hodně dlouho.
,,Jéžiši, May, pohni si." Řekla jsem směrem k jejím dveřím.
Náhle se z kabinky ozvalo děsivé zavřísknutí.
To mě nehorázně vyděsilo, obzvlášť potom, co se celá řada kabinek otřásla, jako by zevnitř do dveří narazilo něco hodně, hodně těžkého. Upustila jsem lesk a polovina jeho náplně skončila nadobro v odpadní rouře. Sakra práce, byl to Maybelline. Primánky samozřejmě zaječely a daly se na útěk. Hromadně vyběhly na chodbu a studenti spěchající na hodinu se za nimi zvědavě podívali. Bylo mi jasné, že za chvíli sem nakráčí půlka školy s ředitelem a to jsem nemohla dopustit. Zašmátrala jsem po klice a nahmatala těžký mosazný klíč. Zabouchla jsem a zamkla dveře a otočila jsem se ke kabinkám. Chvíli jsem zaváhala a pak jsem se lehce zmateně zeptala: ,,May? Stalo se něco?"
Nic. Chvíli bylo ticho. Byla jsem naprosto mimo a vůbec nic jsem nechápala. Projel mnou osten strachu.
,,May?" Zkusila jsem to znova. Z kabinky se ozvalo tiché zasténání.
,,Eleni?" Její hlas bylo sotva slyšitelnější než šepot a měl podivně bublavý podtón. Z tónu jejího hlasu jsem poznala, že buď zvrací a nebo má hlasivky plné vody. Ani jedna z těch možností se mi nijak nezamlouvala. Ale hlavně,že se neutopila v záchodové míse…I když, strkat tam hlavu asi není o moc příjemnější…Radši nemyslet.
,,May, copak se stalo?"
Moje nejlepší kámoška se chrčivě nadechla. Já jsem náhle ucítila ve vzduchu povědomý pach. Pach kovových trubek. Nemohla jsem si vzpomenout, co tenhle hnusný zápach způsobuje. Ale měla jsem zlověstný pocit, že čistič na toalety to nebude.
,,Jdi pryč Eleni…" ten hlas jsem vůbec nepoznávala. Maybelle zněla jako mrtvola. Doslova. Měla jsem sto chutí ji poslechnout, vyběhnout ven a utéct do třídy. Ale nemohla jsem ji tam nechat.
,,Ani náhodou. Otevři May a hned."
Měla jsem silný pocit, že mě už už poslechne, a v tu chvíli se rozdrnčel zvonek. Skoro ve stejnou chvíli zalomcovala klika dveří. Naštvaně jsem zavrčela: ,,Jsme mimo provoz. Běžte na kluky."
Zpoza dveří se ozval tlumený smích: ,,Eleni odemkni, to jsem já." Znělo to jako Trish.
Odemkla jsem a pustila ji dovnitř. Prosmýkla se kolem mě s ladností kočky a já jsem si všimla, že nemá zkřivený ani vlásek. Jako by zrovna nefackovala o dvacet centimetrů vyššího kluka, který navíc, mám ten dojem, hraje v místním ragbyovém týmu. Ježíšikriste. Podmračeně se rozhlédla a pokrčila rameny, přičemž se jí roztančily její drobounké černé kudrlinky.
,,Proč se tu vůbec zamykáte?"
,,May je uvnitř." Odpověděla jsem
,,No a to má být jako důvod se zamknout na školních záchodcích? Budeme mít průšvih a…počkat, co to tady tak divně páchne?" Nakrčila nos a vypadala při tom doslova jako králíček. Čokoládově hnědý králíček. Velikonoční.
,,May se něco stalo," vysvětlila jsem jí a pokrčila jsem rameny,"zamkla se a nechce mi říct, co jí je. Chrčí a bouchá do dveří. A taky dost děsivě zaječela."
Trish naznačila prstem kroužek kolem spánku a tázavě zvedla jedno obočí. Zamračila jsem se na ni a ona se usmála. Když ale uviděla můj výraz a došlo jí, že si nedělám srandu, úsměv na tváři jí ztuhl. Ukázala na kabinky a já jí naznačila, ve které je May. Než jsem ji stihla zarazit, napochodovala ke dveřím, zalomcovala klikou, a když to nešlo, zabušila na dveře a přikázala: ,,Otevři May a hned."
,,Prosím Trish….jdi pryč…" May šeptala a bylo poznat, že brečí. Podívala jsem se na Trish a ta jenom pokrčila rameny.
,,May, jestli nám neotevřeš, nezjistíme co se stalo a nemůžeme ti pomoct."zkusila jsem to. Zase bylo ticho a pak se Maybelle ozvala. ,,Dobře, dobře. Tak já otevřu. A-ale může tady být jenom Eleni. Prosím…" hlas ji vynechal.
Trish už otevírala pusu na protest, ale pak jen pusou naznačila slovo "paranoidní" a kývla. Popadla svoji tašku, kterou jsem celou dobu nesla přes rameno, odemkla a hodila po mě významným pohledem.
,,Omluvím vás z IVT. Dejme tomu že…May musela k zubaři a ty jsi šla starat o svoji těžce nemocnou bábi."
,,Trish, moje babička je zdravá jako řípa a navíc bydlí v Maratee. A každí tady to ví." Blýskla po mě zářivým stowattovým úsměvem. ,,Však já vím. Zatím."
Odešla a já za ní okamžitě zamkla. Potom jsem zamračeně zalomcovala klikou od Mayiny kabinky. Kovový pach ještě zesílil. Zatočila se mi z něj hlava.
,,May otevři už, Trish už je pryč."
,,Opravdu?"slaboučký hlas mojí kamarádky zněl vystrašeně a nejistě, zároveň jsem v něm ale zaregistrovala i cosi temného. To mě dorazilo.
,,Lhala jsem ti snad někdy?" Zašeptala jsem ublíženě.
,,N-ne. Eleni, já….Nevím co se to se mnou děje…Já…."
Došla mi trpělivost. ,,Co?"
,,T-Teče mi krev."
Na malou chvíli mě napadlo, že May prostě jen dostala, no, krámy. Jasně, byla to hloupost, proč by kvůli tomu takhle vyváděla, že. Zároveň jsem si uvědomila, že ten podivný kovový pach co celou dobu cítím je krev. Zatraceně, co se to tady děje? Pomyslela jsem si.
,,Tak teda otevři a já se na to podívám, May. Odemkni."
Ozvalo se cvaknutí zámku a tiché varování: ,,Nelekni se El."
Chvíli jsem zaváhala, ale pak jsem se nadechla a otevřela. Hned jsem toho zalitovala..
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Zake Zake | 11. ledna 2011 v 14:55 | Reagovat

Amethysta 4ever!!!

2 amethystaseries amethystaseries | 11. ledna 2011 v 16:10 | Reagovat

[1]: :)

3 Náhodný reader Náhodný reader | 12. ledna 2011 v 19:58 | Reagovat

Ajéje ! :D

4 Lady Vivianne Lady Vivianne | Web | 12. ledna 2011 v 21:57 | Reagovat

[3]: Kdopak to je??? :D

5 Cärria Cärria | Web | 18. ledna 2011 v 18:29 | Reagovat

Díky za poslání a musím říct, smekám.. :)Prvních pár kapitol a krása, tohle bude mít úspěch.. :)

6 Lady Vivianne Lady Vivianne | Web | 18. ledna 2011 v 20:05 | Reagovat

Děkuju :)

[5]:

7 Casion Casion | Web | 22. ledna 2011 v 20:07 | Reagovat

super =D

8 Lady Vivianne Lady Vivianne | Web | 22. ledna 2011 v 20:17 | Reagovat

[7]: Dík ^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama