Září 2011

Avatary

5. září 2011 v 23:36 | B.V. Zelinková |  Extras
AVATARY K AMETYSTĚ

Plakáty

5. září 2011 v 23:22 | B.V. Zelinková |  Extras

Plakáty k Ametystě


ELENI SHATTER

Přeživší - postavy

4. září 2011 v 4:58 | B.V. Zelinková |  Ti co přežili
Cora
Neal
Ree
Ryan

Chaos - Přeživší 1#

4. září 2011 v 4:55 | B.V. Zelinková |  Ti co přežili

,,Jmenuji se Cora. Patřím mezi Přeživší. Píše se rok 2013. Populace lidstva klesla pod milion. Všude vládne chaos. Právě skončila válka. Ano, třetí světová válka. Ptáte se kdo v ní zvítězil, kdo ji vyhrál? Vyhrál ten, kdo ten masakr přežil."


Vypravěč (vlk)

4. září 2011 v 4:06 | B.V. Zelinková |  Vypravěč
Vypravěč

Barva srsti: sněhobílá
Barva očí: modrá až ocelově šedá
Bytost: Vypravěč

Vypravěc je dobrým přítelem Willow, a také jejím učitelem. Je veliký jako lev a taky tak silný a moudrý. Je nejmoudřejším v Hvozdu, ale má veliký strach z Louky a Londýna.


Willow Eddols

4. září 2011 v 4:00 | B.V. Zelinková |  Vypravěč
Willow Sarah Eddolsová

Barva vlasů: Blond, po lopatky, lokýnky
Barva očí: světle modrá
Barva pleti: světlá
Znamení zvěrokruhu: Rak
Datum narození: 7.7. 1882
Schopnosti: Mediátor (umí mluvit s nadpřirozenými bytostmi)

Willow je statečná, impulzivní a okouzlující holčička, které oba rodiče zemřeli když jí byly dva roky (tuberkulóza). Má ohromnou fantazii a miluje přírodu. Ráda naslouchá vyprávěním svého přítele Vypravěče.

Bydlí u tety a strýce Eddolsových v jednom z domů na Potter Street v Londýně, hned za domem má Louku a obávaný Hvozd, kam ráda i přes zákazy strýce chodí.


Vypravěč - postavy

4. září 2011 v 3:50 | B.V. Zelinková |  Vypravěč
Herbert Eddols
Pollyanne Eddolsová
Ketta
Beranika
Rabé
Cassie
Gare


Vypravěč

4. září 2011 v 3:41 | B.V. Zelinková |  Vypravěč


Píše se rok 1889. Rok plný významných událostí. V Paříži byla slavnostně otevřena Eiffelova věž a zároveň kabaret Moulin Rouge. Arcivévoda Rudolf Habsburský spáchal sebevraždu. A v Rakouském městečku Branau am Inn přišel na svět maličký Adolf Hitler.

Sedmiletou Willow Sarah Eddolsovou z Potter Street v Londýně, ale žádná z těchto událostí nijak netrápí. Co ji trápí, je její strýček Bert. Protože Willowini rodiče zemřeli, když jí byli dva roky, strýček Herbert a tetička Pollyanne Eddolsovi si ji vzali k sobě do opatrovnictví. Willow je malý ďáblík, přes den lítá po Londýně a večer po jejich krásném, starém domě. Co jí ale chybí, jsou kamarádi. A protože Eddolsovic dům stojí až na úplném konci ulice, tam kde začíná Louka a hnedka za ní je Hvozd, tyto končiny Willow navštěvuje nejraději. To se ovšem strýci Bertovi pranic nelíbí.

Když Willow potká v tajemném Hvozdu bílého vlka - Vypravěče, najde v něm nejen úžasného přítele, ale i učitele. Vypravěč jí povídá příběhy o bytostech, které v Hvozdu skutečně žijí a taky jí prozradí, že není jen obyčejná holčička, ale Mediátorka - dívka, schopný s těmito bytostmi mluvit. Willow tak postupně poznává nové a nové kamarády: Jednorožčí slečnu Kettu, Dryádu Beraniku, Najádu Rabé i lišku Cassie a mnoho dalších... Jediné, co jí Vypracěč stále připomíná, je to, že se o životě ve Hvozdu nesmí znímit před strýcem a tetou.

Willow své slovo ale nedodrží a poodřekne se. Strýc Bert jí nevěří ani slovo a je natolik rozzlobený, že jí zakáže přístup do Hvozdu. Jestliže ho Willow neuposlechne, hrozí jí, že už bytosti z Hvozdu nikdy neuvidí..


Ukázka z knihy:

Willow se posadila na posteli.
Přehodila nohy přes rám postele, přičemž lehce vklouzla do jejích krásných sametových střevíčků s rudou stužkou. Lehkým krokem, který vůbec nenasvědčoval tomu, že se právě probudila, přiběhla k otevřenému oknu a spěšně ho zavřela. Jediné okno v jejím miniaturním pokojíčku vedlo do ulice a Willow ho proto nesnášela. V té době už na Potter street panoval čilý ruch, přestože šlo o jednu z nejmenších ulic Londýna, která měla všeho všudy 21 domů a kolem padesáti obyvatel. Ráno se tady, přímo před domem číslo 21, který byl shodou okolností majetkem Willowina strýčka, scházely starší dámy z celého sousedství aby poklevetily a probraly nejčerstvější novinky. Každý den tak Willow vzbouzelo ne kokrhání sousedčina starého kohouta, nebo zvon místního kostela, ale hlasy brebentících stařenek. Willow by nejraději spala s oknem zavřeným, ale tetička Polly jí to nedovolovala. Prý musí mít okno otevřené, aby se větralo. I když Willow už několikrát zkoušela tajně se v noci vyplížit a okno zavřít, tetička ji přišla zkontrolovat, okno jí otevřela a ještě ji za to ráno pokárala. Willow od té doby věděla, že zavírat si okno nemá cenu, tak ho vždycky přibouchla alespoň už když byla vzhůru.
Willowin dům byla krásná, stará budova a strýček Herbert Eddols byl na ni povážlivě pyšný. Vždycky říkával u snídaně nad toasty s jahodovým džemem a sklenicí mléka: ,, Byla to ta nejvýhodnější koupě, Pollyanne, já ti to říkal. Poslední dům v takovém bezvadném stavu v týhle ulici. A za jakou směšnou cenu! Jediné, co mi vadí, je ten nebezpečný a odporný Hvozd za domem." Potom se skoro pokaždé podíval na Willow a napomenul ji přísně: ,,A ty, ty se opovaž tam někdy strčit třebas jen špičku střevíce a to uvidíš to tóčo. Ani se pak neopovažuj mi přijít na oči." Pak si rozrušeně zapálil dýmku a bafal u stolu až do oběda.
Willow se oblékla do bílých šatů, ovázala si kolem pasu stužku a do ruky popadla klobouček. Pak rychle seběhla po schodech do přízemí, kde už stála usměvavá teta Polly a chystala toasty. Když Willow objevila v kuchyni, vzhlédla od chystané snídaně a pozdravila ji. ,,Dobré ráno zlatíčko, jak jsi se vyspala?
Willow udělala pukrle a zašvitořila, že krásně. Tetička pokývala hlavou, jak to často dělávala a znovu se začala věnovat toastům. Její šedivé vlasy měla stažené do drdolu.
Willow se vyškrábala na kuchyňskou židli a začala usrkávat teplé mléko.Kniha bude ilustrovaná mými vlastními obrázky.
Nefritia

4. září 2011 v 2:02 | Amethysta |  Nefritia

V dobách starého Egypta, v dobách vlády 18. dynastie Nové říše, se v královu vezírovi a písaři Ajovi a jeho manželce Ti, narodí nádherná holčička, s neobvykle zelenýma očima, připomínající nefrit. Dostane tedy jméno Nefertiti, znamenající "kráska, která přichází". Vyrůstá společně se svou sestřenicí Kebi a bratrem Shentim, a zdá se, že nádhernému dítěti nic nechybí. Když je navíc zaslíbena za faraona Amenhotepa III., její okolí a rodina jsou nadšení. Když však faraon umírá, Nefertiti se provdá za nového vládce, Achnatona. Její nový manžel je podle královnina názoru hloupý a nerozvážný muž, ale po nějaké době si ho i tak zamiluje.

Všechno se zdá být dokonalé. Nefertiti porodí Achnatonovi šest krásných dcer, ale pak náhle onemocní záhadnou nemocí a způsobí několik nehod. Někteří tvrdí, že zešílela. Hlavní léčitel staroegyptské říše, Wakhakwi Ur, jí předpovídá brzou smrt. Ale Nefertiti, královna a panovnice, přesto přežívá, a je silnější, než kdy dřív. Musí se ale nově nabytou moc naučit kontrolovat, aby zabránila další tragédii, než bude pozdě. A tak s pomocí milované sestřenice Kebi opouští královské město Achetaton, milovaného manžela i dcery, aby přišla na kloub dávné kletbě, která ji doprovází již od jejího zrození, kletbě, jež způsobila neobvyklou barvu jejích očí, kletbě, která jí změnila život...

Knihy, Série

4. září 2011 v 1:03 | Amethysta |  Knihy

Série Strážci

Žánr: Sci-fi, román, fantasy thriller
Plánovaný počet knih: trilogie
Stav: První kniha rozepsaná
Věk: Nad 15 let


Série 2012 - Ti, kteří přežili

Žánr: Futuristický román, thriller
Plánovaný počet knih: Trilogie
Stav: Začínám psát první knihu
Věk: Nad 15 let


Vypravěč

Žánr: Historická fantasy
Plánovaný počet knih: jedna
Stav: Kniha rozepsaná
Věk: Věkově neomezeno


.:Eventuální plány:.

Nemesea

Žánr: Fantasy, thriller
Plánovaný počet knih: zatím není
Věk: zatím není

Vyvolávači

Žánr: Fantasy, thriller
Plánovaný počet knih: zatím není
Věk: zatím není

.:Pozastavené projekty:.

Škola Úplňku

Žánr: Fantasy
Plánovaný počet knih: jedna
Stav: Pozastaveno
Věk: Nad 12 let

Ilustrace

4. září 2011 v 0:00 | Amethysta |  Obrázky
Obrázky a Ilustrace k Ametystě.

:Moje tvorba:

portréty
ELENI SHATTER

JEFF GRAY / JEFFET CUSTER

CACHE A ELENI - MARATEA

ELENI SHATTER - WAKING UP IN VEGAS


JEFF GRAY - TO OHIO

CACHE GRIFFEN - S&M


MAYBELLE VANS - MONSTER


JEFF GRAY - ANIMAL I HAVE BECOMESIENNA "SUE" GRIFFIN
Ostatní
CHIBIS


VŠICHNI

:Tvorba ostatních (Fanart):

Something-dead
ELENI, CACHE
Janiko-neko-chan
CACHE
Euphoriane
MAYBELLE