Chaos - Přeživší 1#

4. září 2011 v 4:55 | B.V. Zelinková |  Ti co přežili

,,Jmenuji se Cora. Patřím mezi Přeživší. Píše se rok 2013. Populace lidstva klesla pod milion. Všude vládne chaos. Právě skončila válka. Ano, třetí světová válka. Ptáte se kdo v ní zvítězil, kdo ji vyhrál? Vyhrál ten, kdo ten masakr přežil."Prolog

Jsem šestnáctiletá dívka a pocházím z malé vesnice v Británii. Jméno té vesnice není podstatné, jelikož už neexistuje. Před válkou jsem měla rodiče a dvě sestry. Jejich jména nejsou podstatná, jelikož už nežijí. Třetí světovou rozpoutali Islámisté. Kupodivu, atomových bomb na nás shodili jen málo. Asi jich, bobečci, moc neměli. Pak nastoupili USA a Evropa do protiútoku. Atomovek taky moc neshodili, i když měli. Hlavní pohromou a zbraní byl HAARP. Vysokofrekvenční zbraň, používající ionosféru jako gigantickou anténu, s jejíž pomocí může vyslat extrémně vysoký signál kamkoliv na zemi a vyřadit tak veškerou elektroniku. Američané, mající největší z těchto systémů vlastně za rohem (na Aljašce), denně vyřadili tisíce přístrojů, elektroniky letadel (ty samozřejmě padaly, jako trakaře) a provozních systémů. Svět byl asi sva týdny skoro kompletně bez elektřiny.

Když jsem ten článek o HAARPU četla poprvé před rokem, seděla jsem v kuchyni našeho malého rodinného domku, maminka se točila kolem plotny a vařila oběd a tatínek lamentoval nadtím, že trávím na svém notebooku příliš mnoho času. Moje mladší sestry ječely, jak je to nespravedlivé, že já na něm být můžu a ony ne. Chtěly hrát přes internet hry. Já se připravovala na blížící se válku.

Ano, já jsem to tušila. Jako blázen jsem denně hltala články o národních vztazích, ekonomice, zbranách a tajných vládních organizací. Začala jsem na sobě pracovat. Chodila jsem na střelnici, do fitka, denně běhat. Rodiče nade mnou spráskli ruce a moje "podivné chování" ignorovali. Teď jsou oba mrtví. Jenom já jsem přežila. Jak? Utíkala jsem. Ostatní nestačili.
Cora Newtonová žila ještě pár týdnů po válce v lesích a živila se tím, co našla, nyní se ale přesunula do pobořeného a zničeného Londýna. Ví, že tam snáze najde potravu. Jenže Londýn není bezpečné místo a mladá bojovnice se musí mít na pozoru. Ve světě vládne hladomor, rabování, vraždy jsou na denním pořádku. Navíc není komu věřit a nebo na koho spoléhat. V novém světě zodpovídá každý za sebe...


Podrobnosti o knize

Postavy
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama